Preparaty chemiczne - Mag-Chem kielce Profesjonalne środki czystości i kosmetyki samochodowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Auto > Kleje > Technicqll
 

SZTYFT DO ŻELAZEK

Rewelacyjny środek przeznaczony do szybkiego i skutecznego czyszczenia żelazek, zabrudzonych w wyniku termicznego przypalenia prasowanych tkanin różnego rodzaju, zarówno naturalnych jak i syntetycznych. Nie powoduje korozji stopy żelazka.

Sposób użycia:

Nagar usuwa sie przez potarcie sztyftem powierzchni prasującej żelazka (rozgrzanego do temperatury 150°C-180°C). Roztopiony środek natychmiast rozpuszcza zabrudzenie, które należy czyścić flanelową szmatką lub papierowym ręcznikiem. Uważać, aby roztopiony produkt nie dostał się do otworów odprowadzających parę. Czyszczenie należy przeprowadzać bardzo ostrożnie (najlepiej nad zlewozmywakiem) tak, aby się nie poparzyć i nie pobrudzić. Należy pamiętać, że podczas czyszczenia żelazko musi być odłączone od sieci elektrycznej.

PARAMETRY:

Stan skupienia stały, proszek
Kolor biały
Zapach kwaśny
Ciężar właściwy 1,1-1,2 g/cm3
Temperatura wrzenia nie wrze, rozkłada się
Temperatura topienia 142-148°C
Rozpuszczalność w wodzie nierozpuszczalny
Rozpuszczalność w innych aceton, etanol

 

ODKAMIENIACZ (tabletki)

Ekologiczny i bezpieczny preparat do usuwania osadów, kamienia kotłowego z urządzeń gospodarstwa domowego: czajników, ekspresów, żelazek, nawilżaczy, itp. Doskonały do zmywarek. Likwiduje plamy osadu kamienia z naczyń szklanych.

Sposób użycia:

Jedną porcję preparatu rozpuścić w 1/4 litra gorącej wody. 14g odkamieniacza rozpuszcza 20g kamienia. Powierzchnia zakamieniona powinna być zanurzona w roztworze na okres 30-60 minut. W przypadku dużej ilości kamienia, czynność powtórzyć z nową porcją odkamieniacza. Należy pamiętać o bardzo dokładnym, kilkakrotnym wypłukaniu naczynia.

PARAMETRY:

Stan skupienia proszek
Kolor biały
Ciężar właściwy 1,16 g/cm3
Temperatura wrzenia nie wrze, rozkłada się poniżej temperatury wrzenia
Temperatura topienia 140°C
Współczynnik załamania światła d204=1,590
Rozpuszczalność kamienia 1,5g kamienia/1g preparatu
Rozpuszczalność w wodzie 44,1g/100g wody w temp. 25°C

 

EMALIA ZAPRAWKOWA

Enamel Ceramics Fix – dwuskładnikowa emalia zaprawkowa jest zwieńczeniem kilkuletnich badań inżynierii chemicznej nad skuteczną (trwałą i niewidoczną) naprawą uszkodzonej białej emalii i ceramiki. Jest zarówno doskonałym klejem i wypełniaczem ubytków, jak również ostatnią warstwą. Emalia zaprawkowa służy do szybkiej naprawy białych, o wysokim połysku powierzchni emaliowanych i ceramicznych a także akrylowych i lakierowanych, uszkodzonych w wyniku uderzeń, zadrapań, obić jak również skaz i odbarwień. Zwłaszcza w urządzeniach sanitarnych: wannach, umywalkach, pisuarach, brodzikach, spłuczkach, zlewozmywakach a także w pralkach, lodówkach, kuchenkach gazowych i lakierowanych meblach a nawet w kafelkach.
UWAGA! Jednoskładnikowe emalie zaprawkowe są w rzeczywistości zwykłymi, białymi lakierami akrylowymi – nie spełniającymi pokładanych w nich oczekiwań. Są zbyt miękki i delikatne, aby mogły sprostać długotrwałej pracy w wodzie, szczególnie jeżeli dotyczy to wanien, brodzików czy zlewozmywaków. Nie są odporne na zadrapania i detergenty chemiczne – środki czystości. Już po krótkotrwałym użytkowaniu, naprawa uwidacznia się nie estetycznym wyglądem, w postaci zmatowień, zarysowań, przebarwień.
Zastosowanie specjalnej, odpornej na żółknięcie żywicy epoksydowej i odpowiedniego utwardzacza, spowodowało przełom w dziedzinie naprawy powierzchni emaliowanych i ceramicznych. Uzyskano tworzywo o nieprawdopodobnej sile krycia (wystarczy mikromilimetrowa warstwa, aby dokładnie pokryć uszkodzoną powłokę). Zaprawka posiada najbardziej optymalny odcień bieli (idealnie zbliżony do emalii i ceramiki), bardzo duży połysk i najwyższe parametry techniczne. Dotyczy to zwłaszcza dużej twardości, a co za tym idzie odporności na ścieranie, zmatowienie i odbarwienia. Enamel Ceramics Fix jest najbardziej twardym z dotychczas znanych tworzyw sztucznych i całkowicie odpornym na działanie agresywnych czynników chemicznych - zarówno na zasady, jak i na kwasy np. żrące środki czystości a nawet na rozpuszczalniki organiczne. Jest także odporny na ujemną i dodatnią temperaturę (od -40*C do +100*C) i promieniowanie UV. Ważną zaletą tego produktu jest również to, że podczas utwardzania nie zmniejsza swojej objętości. Uzupełniając ubytek - jest możliwe nałożenie od razu odpowiednio grubszej warstwy (nawet kilku milimetrowej) i skrócenie tym samym czasu naprawy. Te doskonałe właściwości chemiczne i najwyższa przyczepność do wszystkich materiałów (porównywalna parametrami z klejem technicznym), czynią ten produkt najlepszym z dotychczas znanych emalii zaprawkowych.

Sposób użycia:

Powierzchnię przeznaczoną do naprawy należy oczyścić z rdzy i luźno związanego starego podłoża a następnie starannie odtłuścić i wysuszyć. Korzystnie jest również zmatowić drobnym papierem ściernym, uważając aby nie zarysować powierzchni nieregenerowanej.
Wycisnąć z tubki na plastikową miseczkę 5 gramów emalii – do wewnętrznego ranciku miseczki.
Odciąć nożykiem (4mm) końcówkę aplikatora (składnika B) i do nałożonej zaprawki wprowadzić 30 kropli (1 gram) utwardzacza.
Następnie łyżeczką, dokładnie wymieszać (przez co najmniej 2 minuty) składniki kompozytu. (W opakowaniu znajduje się naklejka z foli polietylenowej. Naklejka służy do uzyskania równych krawędzi a także do osłony nie uszkodzonej powierzchni przed zabrudzeniem zaprawką.)
W naklejce wyciąć odpowiedniej wielkości otwór, dostosowany do uszkodzonego ubytku, odkleić papier ochronny i nakleić przed nakładaniem emalii.
Nadmiar nałożonego łyżeczką kompozytu zebrać i równomiernie go rozprowadzić (tak aby uzyskać równą, płaską powierzchnię - bez naddatku).
Trzeba pamiętać, o usunięciu naklejki osłonowej zaraz po częściowym przeschnięciu zaprawki (tj. najpóźniej po około 30 min od jej nałożenia). Natomiast bezbarwna folia polietylenowa służy do uzyskania gładkiej i błyszczącej powierzchni.
Folię nakłada się na pokrytą zaprawką powierzchnie (zaraz po usunięciu ochronnej naklejki) i po delikatnym wygładzeniu palcami, pozostawia się do całkowitego utwardzenia kompozytu.
Na powierzchniach pionowych (aby grubsza warstwa emalii z niej nie spływała), należy nakładać zaprawkę cieńszymi warstwami, po utwardzeniu poprzedniej tj. w odstępach 2 godzinnych. Rysy i pęknięcia wypełniać przy użyciu np. wykałaczki. Aby uzyskać gładką, błyszczącą powierzchnie należy pamiętać o delikatnym nałożeniu na końcową, ostatnią nie utwardzoną warstwę zaprawki przeźroczystą folie wygładzającą, usuwając ją dopiero po 24 godzinach.

Polietylenowa folia nie przyklei się do utwardzonej zaprawki, natomiast po jej usunięciu, otrzymamy bardzo gładką, równą, jednolitą powierzchnie. Również z polietylenowej miseczki, utwardzoną zaprawkę (po około 2 godzinach), łatwo będzie usunąć. Trzeba pamiętać, że tylko w czystej miseczce można mieszać odmierzone składniki zaprawki. Nieutwardzoną emalię można zmyć mokrą szmatką. Natomiast utwardzoną (złączoną z materiałem nie polietylenowym) można usunąć tylko mechanicznie. Przedmioty regenerowane należy użytkować najwcześniej po 24 godzinach. Po pełnym utwardzeniu naprawiana zaprawką powierzchnia jest chemicznie obojętna.
Niewykorzystane składniki emalii zaprawowej przechowywać w oryginalnym opakowaniu (w blistrze) szczelnie zamknięte, dotyczy to zwłaszcza utwardzacza. Aplikator w opakowaniu utwardzacza oczyścić i przed nałożeniem zatyczki uszczelnić folią.
miseczka, łyżeczka, naklejka z folii polietylenowej, folia przeźroczysta, papier ścierny w komplecie

 
Darmowe liczniki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego