Na bazie alkoholu - Mag-Chem kielce Profesjonalne środki czystości i kosmetyki samochodowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Auto > Kleje > Technicqll
 

KLEJ DO GĄBKI I STYROPIANU

Uniwersalny klej bezbarwny, szybko sieciujący, na bazie alkoholu metylowego i dyspersji polioctanu winylu z dodatkami modyfikatorów. Przeznaczony przede wszystkim do łączenia materiałów delikatnych tj. gąbka, pianka PU i styropian, a także filc, korek, zamsz, skóra, tkaniny, tektura z większością materiałów budowlanych: tynk, płyty gipsowo-cementowe, cegła, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, a nawet z różnego rodzaju metalami np. stal, aluminium. Produkt oferowany jest na rynku jako klej uniwersalny dlatego, że łatwo łączy przeźroczystą spoiną prawie wszystkie materiały z wyjątkiem polietylenu, polipropylenu i teflonu.

Sposób użycia:

Powierzchnie klejone muszą być czyste, odtłuszczone i suche. Na łączone powierzchnie nanieść równomiernie film klejowy i pozostawić do częściowego odparowania rozpuszczalnika. Należy zwrócić uwagę, aby przy połączeniach większych powierzchni jeden z materiałów przepuszczał powietrze w celu odparowania rozpuszczalnika. Wyciśnięty z tuby klej można równomiernie rozprowadzić szpachelką lub kawałkiem tektury na całą łączoną powierzchnię. Innym sposobem klejenia jest połączenie materiałów zaraz po nałożeniu kleju na jedną z powierzchni i natychmiastowym oderwaniu, a dopiero po wstępnym przeschnięciu złączeniu na stałe. Czas od nałożenia kleju do sklejanie waha się od kilku do 30 minut, w zależności od grubości spoiny i temperatury otoczenia. Film klejowy powinien być suchy w dotyku, tak aby palce się nie brudziły-zapewni to natychmiastowe połączenie po ściśnięciu powierzchni bez możliwości przesunięcia lub odklejenia. Jeżeli występują duże siły zrywające, sklejone materiały należy unieruchomić na kilka godzin do pełnego związania. Kleić w temperaturze powyżej 5°C. Spoina może pracować w temperaturze do +60°C.


PARAMETRY:

Stan skupienia lekko syropowata ciecz
Kolor bezbarwny
Temperatura samozapłonu 500°C
Temperatura wrzenia => metanol: 64,7°C
Temperatura zapłonu 15°C tygiel otwarty
Rozpuszczalność w wodzie nierozpuszczalny
Rozpuszczalność inne rozpuszczalniki etanol, eter etylowy
Gęstość około 0,94 g/cm3
Lepkość min 10000 mPa

 

KLEJ UNIWERSALNY

Klej Gospodarczy polimerowy na bazie alkoholu etylowego o wszechstronnym zastosowaniu. Przeznaczony do montażu i różnego rodzaju napraw urządzeń gospodarstwa domowego. Łączy prawie wszystkie powierzchnie materiałów budowlanych: cegłę, drewno, płyty gipsowe, i polistyrenowe, tynki cementowo-wapienne z różnego rodzaju materiałami: styropianem, kamieniem, ceramiką, szkłem, tworzywami sztucznymi, tkaniną, skóra, korkiem, tekturą, itp. Utwardzanie spoiny następuje poprzez odparowanie rozpuszczalnika (alkoholu) po około 30 minutach, pełną wytrzymałość połączenie uzyskuje po około 24 godzinach. Jest klejem uniwersalnym, nietoksycznym, bardzo łatwym w użyciu. Przeźroczysta spoina charakteryzuje się dużą elastycznością i trwałością w temperaturze do +30°C. Powłoka kleju nie uszkadza materiałów łączonych, nawet najbardziej delikatnych np. gąbki, lustra, styropianu. Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Zastosowanie:

Mocowanie ekranów grzejnikowych. Klejenie oderwanych różnego rodzaju wykładzin podłogowych. Klejenie kasetonów styropianowych, oderwanych klepek mozaiki parkietowej, progów, gzymsów. Mocowanie listew ozdobnych, paneli, profili, parapetów, plafonów itp. Doklejanie płytek ceramicznych i kamiennych. Niezastąpiony w pracach artystycznych i dekoracyjnych np. modelarstwie i sztukaterii.

Sposób użycia:

Niewielka ilość kleju nanieść i równomiernie rozprowadzić na uprzednio oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie. W celu odparowania rozpuszczalnika, należy zwrócić uwagę aby jeden z łączonych materiałów przepuszczał powietrze np. lustro z tynkiem. Przed mocnym połączeniem, odczekać kilka minut do przeschnięcia powierzchni klejonych. Sklejone elementy unieruchomić i pozostawić na kilka godzin do trwałego związania. Klej należy stosować w temperaturze pokojowej. Świeżę zabrudzenia z kleju polimerowego usuwać denaturatem. W przypadku klejenia materiałów nietypowych zaleca się wykonanie prób.

PARAMETRY:

Stan skupienia płynny
Kolor bezbarwny / lekko żółtawy
Ciężar właściwy 1,053 g/cm3
Rozpuszczalność w wodzie nierozpuszczalny
Rozpuszczalność w innych rozpuszczalnikach etanol, ester etylowy
Granice wybuchowości dolna 5,5% obj., górna 44% obj.
Lepkość wg Brookfilda 10000 20000 mPas

 
 
Darmowe liczniki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego