Zabezpieczenie posadzek - Mag-Chem kielce Profesjonalne środki czystości i kosmetyki samochodowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Czystość > CLINEX > Zabezpieczenie posadzek
 

77-671 Clinex Dispersion HARD
Twardy preparat ochronny do posadzek

Właściwości produktu:
Preparat o silnych właściwościach nabłyszczających do posadzek, na bazie polimerów akrylowych i poliuretanowych. Tworzy bardzo trwałą powłokę o wysokim połysku, odpornąna uszkodzenia. Wzmocniona uretanem powłoka zabezpieczająca do posadzek zapewnia długotrwały i bardzo intensywny połysk. Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni: winyl, płytki, lastriko, beton, PCV, tarkiet i inne. Doskonale sprawdza się w miejscach natężonego ruchu. Posiada właściwości antypoślizgowe. Sukcesywne polerowanie powierzchni pokrytych produktem wysokoobrotowymi maszynami podnosi efekt połysku, usuwa rysy i ślady powstałe podczas eksploatacji. Zawartość procentowa substancji stałych - 25%

Zastosowanie:
Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni:winyl, płytki, lastriko, beton, pokryciapodłogowe, tarkiet, PCV i inne.
Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni:winyl, płytki, lastriko, beton, pokryciapodłogowe, tarkiet, PCV i inne.

Dostępne opakowania:
77-671- butelka    1 L
77-672 - kanister   5 L


Sposób użycia:
Przed użyciem wstrząsnąć. Usunąć z powierzchni wszelkiego typu zanieczyszczenia, stare warstwy polimerowe. Dobrze osuszyć powierzchnię. Na czystą, odtłuszczoną, zneutralizowaną i suchą powierzchnię nałożyć równomiernie preparat przy pomocy mopa lub miękkiej szmatki. W zależności od pożądanego efektu końcowego, zaleca się nałożenie 2-3 warstw środka. Uwaga: Każdą kolejną warstwę polimeru nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy (minimalny czas wysychania: 40 min.). Po zakończeniu aplikacji należy powłokę polimeru pozostawić do wyschnięcia na conajmniej 1,5h. Przed użyciem produktu zaleca się wykonanie próby przyczepności na fragmencie zabezpieczanej powierzchni podłogowej. Warunki nakładania: 20°C i 60% wilgotności względnej. Środki ostrożności: do 24h po aplikacji, podłogę chronić przed dużym natężeniem ruchu. Nieużywać silnie alkalicznych środków myjących, które mogą zniszczyć powstałą powłokę.


  
KARTA UŻYTKOWA

 

77-673 Clinex Dispersion SOFT
Uniwersalny, błyszczą
cy preparat ochronny do posadzek

Właściwości produktu:
Preparat nabłyszczający do posadzek, na baziepolimerów akrylowych, zapewniający dużą trwałość i połysk. Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni zarówno elastyczne jak i twarde t.j.: winyl, płytki, lastriko, beton, PCVi inne. Posiada właściwości antypoślizgowe. Sukcesywne polerowanie powierzchni pokrytych produktem, wysokoobrotowymi maszynami podnosi efekt połysku, usuwa rysy i ślady powstałe podczas eksploatacji. Zawartość procentowa substancji stałych - 20%

Zastosowanie:
Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni:winyl, płytki, lastriko, beton, pokryciapodłogowe, tarkiet, PCV i inne.
Można stosować na wszystkie rodzaje powierzchni: winyl, płytki, lastriko, beton, pokryciapodłogowe, tarkiet, PCV i inne.

Dostępne opakowania:
77-673- butelka    1 L
77-674 - kanister   5 L


Sposób użycia:
Przed użyciem wstrząsnąć. Usunąć z powierzchni wszelkiego typu zanieczyszczenia, stare warstwy polimerowe. Dobrze osuszyć powierzchnię. Na czystą, odtłuszczoną, zneutralizowaną i suchą powierzchnię nałożyć równomiernie preparat przy pomocy mopa lub miękkiej szmatki.W zależności od pożądanego efektu końcowego, zaleca się nałożenie 2-3 warstw środka. Uwaga: Każdą kolejną warstwę polimeru nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy (minimalny czas wysychania: 40 min.) Po zakończeniu aplikacji należy powłokę polimeru pozostawić do wyschnięcia na conajmniej 1,5h. Przed użyciem produktu zaleca się wykonanie próby przyczepności na fragmencie zabezpieczanej powierzchni podłogowej. Warunki nakładania: 20°C i 60% wilgotności względnej. Środki ostrożności: do 24 h po aplikacji, podłogę chronić przed dużym natężeniem ruchu. Nieużywać silnie alkalicznych środków myjących, które mogą zniszczyć powstałą powłokę.


  
KARTA UŻYTKOWA

 

77-675 Clinex Dispersion CARE
Preparat do mycia powierzchni zapezpieczonych polimerami

Właściwości produktu:
Niskopieniący preparat do codziennego mycia twardych, wodoodpornych podłóg. Preparat szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia z mytych powierzchni. Przeznaczony do mycia różnego rodzaju posadzek zabezpieczonych oraz niezabezpieczonych, do powierzchni twardych, winylowych, gumowych, betonowych, płytek ceramicznych. Może być używany zarówno do mycia ręcznego i maszynowego.

Produkt posiada atest PZH

Zastosowanie:
Wszystkie rodzaje posadzek zabezpieczonychpolimerem.

Dostępne opakowania:
77-675 - butelka    1 L
77-676 - kanister   5 L
77-677- kanister  10 L

Sposób użycia:
Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności odstopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchnistosować odpowiednie rozcieńczenie z wodą.W układach mechanicznych, rozpylających lubmyciu ręcznym stosować roztwór 25-50ml na10L wody. Do pielęgnacji powierzchni zabezpieczonychpowłoką polimerowa stosować roztwórod 20 do 50ml na 10L wody.


  
KARTA PRODUKTU

 

77-678 Clinex Dispersion STRIPPER
Preparat do usuwania powłok polimerowych

Właściwości produktu:
Preparat o bardzo dużej sile czyszczenia, przeznaczony do usuwania polimerów z powierzchni pokrytych powłokami nawarstwionymi w wyniku długotrwałej pielęgnacji, których do tej pory nie można było usunąć całkowicie lub częściowo zwykłymi środkami do mycia gruntownego. Niskopieniący i bardzo skuteczny.

Zastosowanie:
Do wodoodpornych, wrażliwych lub odpornych na zasady wykładzin podłogowych takich jak np.: linoleum, guma, PCV, poliolefiny, kamień naturalny i sztuczny

Dostępne opakowania:
77-675 - butelka    1 L
77-676 - kanister   5 L
77-677- kanister  10 L

Sposób użycia:
Przed użyciem wstrząsnąć. W zależności odstopnia zabrudzenia powierzchni stosować w rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:4 lubw przypadku usuwania powłok polimerowych używać bez rozcieńczenia. Roztwór roboczy rozprowadzić na czyszczonej powierzchni, pozostawić na 10-15 minut nie dopuszczając do wyschnięcia. Szorować padem do zupełnego usunięcia brudu i polimerów, brud zebrać, a następnie czyszczoną powierzchnię zneutralizować roztworem kwaśnego preparatu np. W3 Multi, zmyć czystą wodą i osuszyć.


  
KARTA PRODUKTU

 

Polimer metaliczny jest przeznaczony do polepszenia jakości, żywotności i  do nabłyszczenia podłóg typu linoleum, marmoleum, PCV.
pol
imer ma właściwości antypoślizgowe, można go użyć w miejscach obciążonych czyli budynkach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach.
Podłoga pokryta polymerem ma mniej brudu i łatwo utrzymać ją w czystym stanie poprzez użycie neutralnych środków czyszczących
.

Sposób dozowania:
Środek użyć na suchą uprzednio wyczyszczoną Cleamenem 120 podłogę. Środek nanieść rozcieraniem w jednym kierunku za pomocą specjalnego mop
a z mikrofazy, albo za pomocą sprzętu do mycia okien. Pierwsza warstwa zapełnia pory,  dlatego też trzeba się liczyć z większym zużyciem niż u warstwy następnej, szczegóły tabelka.
Nastepną warstwę nałożyć aż po wyschnięciu poprzedniej, prostopadle do pierwotnego kierunku rozcierania.
Środek ma właściwości samopolerujące,
a w celu zwiększenia odporności należy po zaschnięciu ostatniej warstwy użyć maszyny podłogowej z białym polerującym padem na wysokich obrotach.
Zużycia w litr
ach/100 m2 podłogi
Liczba warstw
    2-7   4-11

pH koncentratu: 8

Nie używać do kostek, drewna,  lamina, paneli podłóg, marmuru, podłóg litych, granitu ,kamienia sztucznego.

 

Koncentrat, środek do rozrzedzania przeznaczony do usuwania wszystkich rodzajów starych dyspersji oraz wosków z PCV, linoleum, laminatu i podłóg litych. Szybko działający środek czyszczący na zadeptany brud na wykładzinach podłogowych, odpornych na alkalia /bruk, kamień, PCV/

Usuwanie dyspersji:
Rozcieńczony roztwór¨/szczególy w tabelce/ dozować na powierzchnie bąd
ź ze zbiornika maszyny czyszczącej, albo ręcznym opryskiwaczem, a na rogach powierzchnie oczyścić padem podłogowym.
Maszyną czyszczacą  z niebieskim padem przy standartowej prędkości należy oczyścić warstwy wosku, a następnie odkurzyć na mokro.
Następnie powierzchnie zneutralizować wodą.
Przy dozowaniu wosku należy poczekać aż podłoga dokladnie wyschnie.

Poprawianie dyspersji:
Roztwór w  stosunku 1:100 z ciśnieniowego dozownika aplikować na usuwane części aby powierzchnia była wilgotna, następnie maszyną czyszczącą z duża prędkością wraz  mokrym padem usunąc górną schodzoną warstwę, zalać czystą wodą po czym dać wyschnąc.
Na wyschniętą warstwę  dozować Cleamen 123 rozpuszczony w stosunku 50ml na 1 litr. Nie dozować więcej niż 5m2 po czym nabłyszczyć maszyną czyszczacą na wysokich obrotach białym padem

Podstawowe czyszczenie:
Rozcieńczony roztwór w/g stopnia zanieczyszczenia /szczegóły w tabelce/ nanieść na  powierzchnie w przypadku mniejszych powierzchni, dozownikiem przy większych urządzeniem czyszczącym lub mopem . Pozostawić do momentu gdy zacznie działać, nastepnie odkurzyć na zimno, albo zetrzeć mopem neutralizując czystą wodą.
Stęzenie 300ml/l używa się na PCV , nie używać ze wzgledu na  zbyt silne stęzenie na usuwanie wosku z linoleum lub marmoleum

dozowanie i rozcieńczania  Wskaźnik zanieczyszczenia
                                słaby  średni  mocny
usunięcie woski ml/1 l  
 75      150    300
biezace mycie ml/1 l
    10       15       20
pH roztworu  
             12,5    12,7      13


ph koncentratu: 13,5
Nie stosować na powierzchnie, które nie są odporne na alkalia i na powierzchnie o dużym stopniu nabłyszczenia.

 
 
Darmowe liczniki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego