Na bazie wody - Mag-Chem kielce Profesjonalne środki czystości i kosmetyki samochodowe

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Auto > Kleje > Technicqll
 

KLEJ DO DREWNA

Wodny klej dyspersyjny nowej generacji na bazie żywic winylowych, stosowany do klejenia drewna i wszelkich materiałów drewnopochodnych takich jak: sklejka, płyty wiórowe, twarde i miękkie płyty stolarskie, płyty paździerzowe. Klej po aplikacji daje spoinę białą, po zsieciowaniu bezbarwną. Jest bardzo mocny, polecany do łączeń stolarskich. Ma bardzo szerokie zastosowanie w pracach montażowych i wykończeniowych w gospodarstwie domowym i przemyśle - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Wodoodporny, o bardzo wysokiej klasie D3. Jest ekologiczny, nieszkodliwy, nie zawiera rozpuszczalników, łatwy i bezpieczny w użyciu.

Zastosowanie:

Sklejanie połączeń stolarskich: krzeseł, foteli, stołów, szaf, wieszaków, kwietników. Przyklejanie elementów ozdobnych do drewna. Przyklejanie listew wykończeniowych i boazerii. Mocowanie odklejonych części stopni, schodów, itp. Przyklejanie oderwanych klepek mozaiki parkietowej. Montaż modeli i naprawa zabawek drewnianych.

Sposób użycia:

Powierzchnie klejone osuszyć, oczyścić, odtłuścić i dokładnie dopasować. Stosować w temperaturze powyżej 10°C i wilgotności drewna poniżej 12%. Klej nakładać na obydwie powierzchnie klejone. Sklejone przedmioty silnie połączyć ( nadmiar kleju usunąć wilgotną ściereczką i unieruchomić na 12 godz. Wstępne sieciowanie następuje po 25 minutach. Szybkość sieciowania jest uzależniona od temperatury i przepływu powietrza, a także wilgotności i gatunku drewna.

PARAMETRY:

Stan skupienia płynny
Kolor biały
Zapach słaby kwasu octowego
Zawartości suchej masy 50%
pH 3-5
Gęstość 1,07 g/ml
Zawartośc koagulantu max. 0,2%
Lepkość w temp. 25°C (Rheotest) min. 1203 mPas

KLEJ MONTAŻOWY DYSPERSYJNY

Montage Power Fix jest klejem na bazie dyspersji wodnej. Jest najbardziej popularnym, uniwersalnym klejem montażowym. Zastępuje wkręty i gwoździe (znany pod nazwą "płynny gwóźdź"). Charakteryzuje się plastyczną, gęstą i tiksotropową konsystencją o bardzo wysokiej adhezji, która umożliwia trwałe połączenie elementów zaraz po ich dociśnięciu. Bardzo ważną zaletą kleju dyspersyjnego jest jego bardzo duża adhezja, która następuje zaraz po wchłonięciu przez powierzchnie łączone nadmiaru wody, dlatego klej ten przeznaczony jest zwłaszcza do montażu materiałów chłonnych wodę np. drewno. Te właściwości kleju dyspersyjnego pozwalają na szybki i łatwy montaż-elementy łączone (pod własnym ciężarem) nie zsuwają się z powierzchni pionowej. Przy nieprawidłowym przyklejaniu przedmiotu nie należy go odklejać tylko skorygować przesuwając przesuwając do właściwej pozycji.

Zastosowanie:

Dyspersyny klej montażowy przeznaczony do łączenia wszystkich materiałów budowlanych: głównie drewna, korka, wełny mineralnej, styropianu, a także szkła, metali, ceramiki i tworzyw sztucznych, itp. Do wszystkich podłoży takich jak: beton, tynk, płyty pilśniowe, paździerzowe i kartonowo-gipsowe.

Ekologiczny, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Spoina jest bardzo trwała i silna, odporna na wodę i wahania temperaturowe od -15°C do +60°C. Klej łatwo rozpuszcza się w wodzie i nieutwardzony można usunąć mokrą szmatką. W zależności od przepuszczalności powierzchni i temperatury pełne utwardzenie następuje po około 24h.

PARAMETRY:

Stan skupienia płynny
Kolor mleczno-biały
Temperatura wrzenia ok. 100°C
Temperatura topnienia ok. 0°C
Temperatura zapłonu produkt niepalny
Gęstość w 20°C od 1,35 g/cm3 – 1,52 g/cm3
Rozpuszczalność w wodzie rozpuszczalny
Reaktywność brak niebezpiecznych reakcji

 

KLEJ INTROLIGATORSKI

Klej na bazie wodnej dyspersji polioctanu winylu z dodatkami uszlachetniającymi. Przeznaczony do klejenia papieru, kartonu, tkanin, drewna, korka, foli, tworzyw sztucznych, skóry i powierzchni skóropodobnych. Bardzo dobrze łączy prawie wszystkie materiały zarówno elastyczne jak i twarde z wyjątkiem polietylenu i polipropylenu. Jest klejem uniwersalnym, tiksotropowym, ma barwę białą, a po wyschnięciu tworzy bezbarwną, niewidoczną, elastyczną spoinę, która nie kruszy się podczas zginania klejonych wyrobów. Ekologiczny, nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników-dyspersja wodna. Charakteryzuje się wysoka adhezją. Łatwy i bezpieczny w użyciu. Po wyschnięciu przeźroczysta powłoka jest wodoodporna. PVA jest klejem bardzo wytrzymałym również do powierzchni zadrukowanych i lakierowanych. Jest najwyższej jakości klejem przeznaczonym do łączenia papieru i tektury z różnymi foliami np. polichlorkiem winylu, poliuretanem, poliestrem, polistyrenem. Posiada wszechstronne zastosowanie w sklejaniu opakowań papierowych i kartonowych, a także w łączeniu dużych powierzchni (kaszerowanie). Jest doskonałym klejem o uniwersalnym zastosowaniu w gospodarstwie domowym i przemyśle np. nieodzowny w drukarni, pracowniach introligatorskich, bibliotekach, antykwariatach, w pracach artystyczno-plastycznych, modelarskich, a także w pracach wykończeniowych i różnych drobnych naprawach. Niezastąpiony w naprawie zniszczonych książek, zwłaszcza starych i drogocennych.

Sposób użycia:

Równomiernie nanieść cienką warstwę kleju na powierzchnie łączone, rozprowadzić za pomocą pędzelka. Odczekać kilka minut, a następnie docisnąć, wygładzić powierzchnie-pęcherzyki powietrza i nadmiar kleju usunąć (np. gąbka). Czas schnięcia ok. 2 godziny (zależny od rodzaju klejonego materiału i temperatury otoczenia). Klej PVA jest klejem wodnym, pełne sieciowanie następuje po odparowaniu wody, należy pamiętać, że przy klejeniu większych powierzchni, jedna z nich musi przepuszczać powietrze.

PARAMETRY:

Stan skupienia płynny
Kolor biały a po wyschnięciu bezbarwny
Zapach słaby kwasu octowego
Zawartość suchej masy 50%
pH 3,5-5,5
Gęstość 1,07 g/ml
Zawartośc koagulantu max. 0,5%
Średnia wielkość cząsteczek 400-500 nm
Lepkość w temp. 25°C (Rheotest) min. 700 mPas

 

KLEJ DO DREWNA RAPID

Wodny klej dyspersyjny nowej generacji na bazie żywic winylowych, stosowany do klejenia drewna i wszelkich materiałów drewnopochodnych takich jak: sklejka, płyty wiórowe, twarde i miękkie płyty stolarskie, płyty paździerzowe. Jest bardzo mocny, polecany do łączeń stolarskich. Ma bardzo szerokie zastosowanie w pracach montażowych i wykończeniowych w gospodarstwie domowym i przemyśle - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Szybkowiążący, wodoodporny. Jest ekologiczny, nieszkodliwy, nie zawiera rozpuszczalników, łatwy i bezpieczny w użyciu.

Zastosowanie:

Sklejanie połączeń stolarskich:
krzeseł, foteli, stołów, szaf, wieszaków, kwietników. Przyklejanie elementów ozdobnych do drewna. Przyklejanie listew wykończeniowych i boazerii. Mocowanie odklejonych części stopni, schodów, itp. Przyklejanie oderwanych klepek mozaiki parkietowej. Montaż modeli i naprawa zabawek drewnianych.

Sposób użycia:

Powierzchnie klejone osuszyć, oczyścić, odtłuścić i dokładnie dopasować. Stosować w temperaturze powyżej 10°C i wilgotności drewna poniżej 12%. Klej nakładać na obydwie powierzchnie klejone. Sklejone przedmioty silnie połączyć ( nadmiar kleju usunąć wilgotną ściereczką i unieruchomić na 12 godz. Wstępne sieciowanie następuje po 10 minutach. Szybkość sieciowania jest uzależniona od temperatury i przepływu powietrza, a także wilgotności i gatunku drewna.

 

KLEJ DO TAPET

Klej do podklejania krawędzi i napraw wszystkich rodzajów tapet: papierowych, winylowych, zmywalnych, piankowych, tłoczonych, z naturalnego korka, a także bordów i pasków ozdobnych. Doskonale nadaje się również do przyklejania ogłoszeń, nekrologów, reklam na tablicach informacyjnych i słupach (zarówno betonowych, metalowych, drewnianych i wykonanych z tworzyw sztucznych). Estetyczna plastikowa tuba z wygodnym aplikatorem ułatwia precyzyjne dozowanie kleju. Szczególnie przydatny przy doklejaniu oderwanych tapet w miejscach trudno dostępnych (np. w narożnikach, przy grzejnikach, czy w wystających częściach okien i drzwi. Ekologiczny, bezrozpuszczalnikowy klej na bazie akrylowej dyspersji wodnej żywic winylowych. Charakteryzuje się wysoką adhezją i szybkim czasem wiązania. Po wyschnięciu daje bezbarwną, niewidoczną powłokę.

Sposób użycia:

Odklejone tapety oczyścić z resztek kleju i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Nierówności tynku powstałe w wyniku odklejania tapety, zaleca się uzupełnić masą szpachlową Technicqll Silicone Acryl. Na oczyszczoną tapetę nałożyć warstwę kleju, równomiernie rozprowadzić i pozostawić na kilka minut. Następnie umiejętnie docisnąć do podłoża. Nadmiar kleju delikatnie usunąć czystą, wilgotną flanelką. Do klejenia większych powierzchni stosować wałek do tapet lub miękką szczoteczkę z włosia. Należy pamiętać o precyzyjnym łączeniu wzorów. Powstałe po niedokładnym klejeniu bańki powietrza usunąć poprzez nacięcie tapety żyletką i wciśnięcie strzykawką niewielkiej ilości kleju.

PARAMETRY:

Stan skupienia płynny
Kolor biały
Zapach słaby kwasu octowego
Zawartość suchej masy 50%
pH 3,5-5,5
Gęstość 1,07 g/ml
Zawartośc koagulantu max. 0,5%
Średnia wielkość cząsteczek 400-500 nm
Lepkość w temp. 25°C (Rheotest) min. 700 mPas


 

KLEJ MONTAŻOWY PRZEZROCZYSTY

Bardzo mocny, przezroczysty, bezrozpuszczalnikowy klej montażowy do szybkiego łączenia materiałów budowlanych i elementów dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń.

BIAŁY KLEJ, KTÓRY PO UTWARDZENIU TWORZY TRWALE ELASTYCZNĄ, BEZBARWNĄ SPOINĘ

Do klejenia materiałów i elementów dekoracyjnych, drewna, kamienia, tworzyw sztucznych, metali, pianek polistyrenowych, itp., do wszystkich podłoży budowlanych np. tynku, betonu, cegły, płyt gipsowo-kartonowych, płyt wiórowych. Nie nadaje się do PE, PP. Kleju nie należy stosować w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci lub wody.

Sposób użycia:

Wymagane jest aby jedna z klejonych powierzchni była porowata.
1.Klejone powierzchnie muszą być czyste, suche, wolne od zabrudzeń i tłustych osadów.
2.Klej nakładać punktowo lub paskami. Klej powinien być naniesiony na rogi oraz wzdłuż krawędzi klejonego elementu.
3.Przyłożyć klejony element do powierzchni i mocno docisnąć. Większe elementy ostukać gumowym młotkiem.
4.W razie konieczności zabezpieczyć podparciem. Spoina/łączenie uzyskuje pełną wytrzymałość po 24 godzinach. Nie stosować w temp. poniżej +5ºC.

 
Darmowe liczniki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego